Rakousko-česká spolupráce, 3 roky, 3 podnikatelská setkání s workshopy, 6 business klubů pro podnikatelky, 2 kooperační setkání, 3 semináře, na sedm stovek účastníků, to je p bilance projektu Econet Innovative.

 

Podnikatelské setkání 8. září bylo jednou z posledních akcí tohoto projektu. Proběhl dopolední workshop „Marketing českých služeb v Rakousku“ s rakouskou expertkou Mag. Sandrou Kitzmüller, odpolední golfovou hru a večerní navazování kontaktů. Na podzim byl ještě připraven business klub pro ženy podnikatelky.

Ohlédneme-li se za nedávnými akcemi projektu, tak na jaře letošního roku byl k příležitosti otevření rakouského trhu pro české pracovníky uspořádán cyklus tematických seminářů. Workshopy Od května bez bariér? s rakouským právníkem Dr. Alexandrem Wankem (z advokátní kanceláře CZERWENKA & PARTNER v.o.s.) se zaměřovaly jednak na vysílání zaměstnanců do Rakouska, tak i přeshraniční poskytování služeb a založení provozovny/živnosti v Rakousku a daňové zatížení v Rakousku.

Seminář Jak jednat s Rakušany s Ing. Evou Farkačovou (členská firma ecoplus International Tschechien s.r.o.) se věnoval mezikulturním rozdílům mezi Čechy a Rakušany, citlivým tématům obou národů a tipy a triky pro úspěšnou komunikaci.

O zkušenostech s půlročním fungováním „otevřených hranic“ pro pracovní síly byla  23. listopadu uspořádána v Dolním Rakousku konference, které se zúčastnilo přes 100 zástupců firem z obou stran hranice.

Projekt Econet Innovative sice v lednu 2012 skončil svou realizační fázi, ale RHK Brno ve spolupráci se svými rakouskými partnery připravila navazující projekt, ve kterém se také setkáte s podnikatelskými setkáními, semináři a navíc i konzultacemi a poradenstvím. Informace o projektu naleznete ZDE.

Projekt Econet Innovative je v rámci projektu Evropské územní spolupráce Rakousko-Česká republika podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu České republiky.

 

Kontaktní osoba: Ing. Lenka Votavová, 532 194 932, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

 

 

 


 

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora   verygoodies    ndb logo generali logo
logo DevelopmentAid main large size