E.ON Energy Globe je soutěž, která již 16. rokem odměňuje nejlepší nápady na ochranu přírody a úspory energií a letos se do šestky finalistů (porotou vybraných) dostaly projekty dvou členských subjektů. Svým hlasem je můžete podpořit i vy!

Společnost HUTIRA s.r.o. v Litomyšli vybudovala biometanovou stanici, která zpracovává hlavně zemědělské a potravinářské odpady, které by jinak skončily na skládce, vytváří alternativu pro dovážený zemní plyn (neobnovitelný zdroj). Ročně je schopna vyrobit 1,7 milionu metrů krychlových biometanu, koncový spotřebitel tento zdroj energie využije v domácnosti nebo dopravě. Více o projektu, vč. hlasování zde.

 

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity Brno ve své botatické zahradě na střeše kolárny vybudovala zelenou střechu, vybudovala nádrže na zachytávání dešťové vody ze střech skleníků a přilehlých budov, zavedla mozaikovou seč trávníků a lépe údržuje stávajících dřeviny v areálu. Více o projektu, vč. hlasování zde.

 

Inspirujte se dalšími soutěžními projekty.

Svůj hlas můžete poslat do 20. srpna 2024.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  generali logo  logo-komora   verygoodies    ndb logo
logo DevelopmentAid main large size