Více než 80 % MSP uvedlo, že problémy s kybernetickou bezpečností by měly vážný negativní dopad na jejich podnikání. Z toho 57 % uvedlo, že by s největší pravděpodobností zkrachovaly nebo ukončily podnikání.
Akademie kybernetické bezpečnosti vás ve svých seminářích a workshopech postupně provede problematikou dnes tolik skloňované kybernetické bezpečnosti. Nejedná se pouze o to, že po transpozici NIS2 přibydou nové tzv. „povinné osoby“ s novými povinnostmi v oblasti kybernetické bezpečnosti. Problematika kybernetické bezpečnosti je dnes již natolik důležitou, že není možné ji nadále stále ignorovat. Je to právě proto, že každý, kdo používá v rámci své činnosti ICT, pracuje s informacemi nebo službami, které jsou jejich prostřednictvím zpracovávány nebo poskytovány.
Důraz je v rámci Akademie kladen jak na ochranu informací, tak i na zajištění kontinuity činností jakéhokoli typu právnické osoby. Jako bezpečností rámec zde byl z důvodu široké využitelnosti zvolen Minimální bezpečnostní standard NÚKIB. Nicméně problematika zde představená a její řešení jsou vhodné pro všechny typy organizací.
Akademie je vhodná jak pro statutární orgány a manažery, tak i pro bezpečnostní a IT pracovníky a je koncipována v logicky navazujících 3hodinových blocích seminářů. Délka 3 hodin byla zvolena s ohledem na pracovní vytíženost posluchačů a také s ohledem na maximální udržení jejich pozornosti. Po seminářích budou realizovány 3hodinové workshopy, u kterých počítáme s větší interakcí posluchačů s lektorem.
Posluchači, kteří budou absolvovat všechny semináře a workshopy, obdrží potvrzení o absolvování Akademie jako celku.
Termíny konání seminářů v rámci Akademie kybernetické bezpečnosti jsou průběžně aktualizovány v plánu akcí zde.
Kontaktní osoba: Dagmar Sedláčková,
Místo konání: Regionální hospodářská komora Brno (Výstaviště 3, 603 00 Brno, areál BVV)
Cílová skupina: Manažeři malých a středních firem, vedoucí pracovníci státní správy, starostové měst a obcí. Přijďte, pokud se o téma zajímáte nebo byste rádi prohloubili svoje stávající znalosti.
Lektor akademie kybernetické bezpečnosti: Ing. Jiří Sedláček, CyberSecurityHubCZ
Medailonek lektora: Jiří Sedláček se věnoval oblasti informačních a komunikačních technologií již při studiu na vysoké škole. Po studiu působil v rámci své profesní kariéry jako programátor, administrátor, systémový administrátor, supervisor senior, zástupce ředitele informatiky a ředitel informatiky. Závěrem své kariéry v oblasti ICT na pozici ředitele informatiky spoluvytvářel ICT a bezpečnostní strategii nadnárodní společnosti. Právě oblast informační a kybernetické bezpečnosti se stala jeho následnou profesní náplní již na plný úvazek až do dneška. V bezpečnostní oblasti působí naplno od roku 2015, mimo jiné jako výkonný ředitel organizace Network Security Monitornig Cluster.
Mezi jeho hlavní činnosti patří:
- Analytické práce.
- Konzultační a poradenská činnost.
- Evangelizační (přednášková, lektorská, osvětová) činnost.
- Návrh architektury kybernetické bezpečnosti.
- Specializace na zajištění bezpečnosti lidských zdrojů.
- Vzdělávání.
- Autorství:
- Autor osnovy vzdělávacího programu kybernetické bezpečnosti pro střední školy.
- Autor SŠ Koncepce junior center excelence informační bezpečnosti v ČR (podporuje NÚKIB v Akčním plánu k národní strategii kybernetické bezpečnosti České republiky na období let 2021 až 2025).
- Autor vzdělávacích kurzů kybernetické bezpečnosti.
- Autor metodik, metrik a politik k bezpečnosti lidských zdrojů.
- Autor metodik, metrik a materiálů k table-top cvičením.
Pan Jiří Sedláček je členem výboru pro řízení kybernetické bezpečnosti statutárního města Brna a má rovněž několikaleté zkušenosti ze sektoru zdravotnictví a veřejné správy.
Akademie kybernetické bezpečnosti je organizována v rámci aktivit Cybersecurity Innovation Hub, které jsou financovány z rozpočtu Evropské unie a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (Národní plán obnovy).