Ministerstvo zahraničních věcí vyzvalo zastupitelské úřady České republiky v zahraničí (velvyslanectví a generální konzuláty) k předkládání návrhů projektů na podporu ekonomické diplomacie určených k realizaci v roce 2024. Návrhy mohou být předkládány od 25. září do 15. října 2023.

Projekty na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) jsou významným nástrojem podpory českých exportérů. Ekonomičtí diplomaté prostřednictvím PROPED propojují české firmy a zástupce akademické sféry s potenciálními zahraničními partnery a pomáhají identifikovat nové příležitosti na zahraničních trzích. Projekty jsou primárně realizovány zastupitelskými úřady v mnoha podobách, a to jako semináře, konference, kulaté stoly, incomingové mise ze zahraničí do ČR, workshopy, katalogové prezentace či účast českých firem na výstavách a veletrzích. Realizace projektů ekonomické diplomacie je umožněna díky společnému nástroji financování ekonomické diplomacie, na kterém se podílejí sektorová ministerstva.

Návrhy projektů připravují zastupitelské úřady ve spolupráci se zapojenými rezorty a podnikatelskými asociacemi. České firmy a instituce se zájmem o participaci na některém z projektů se mohou obrátit na Klientské centrum pro export či přímo na ekonomické diplomaty na příslušných zastupitelských úřadech ČR. Při přípravě projektů je vhodné se zaměřit na nejperspektivnější sektory spolupráce v jednotlivých teritoriích, uvedené v Mapě globálních oborových příležitostí.

Předložené návrhy poté posoudí mezirezortní komise a rozhodne, které z nich se budou skutečně realizovat. Seznam schválených projektů bude zveřejněn na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí v sekci ekonomika po zasedání mezirezortní komise na začátku prosince 2023.

Zdroj: MZV

Ilustrační foto: Shutterstock

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora   verygoodies    ndb logo
logo DevelopmentAid main large size