Aktuální zahraniční poptávky, nabídky, tendry, pozvánky na akce a informace pro začínající i zkušené exportéry naleznete v novém čísle našeho e-zpravodaje Centra mezinárodního obchodu.

Tento newsletter je k dispozici všem zájemcům ke stažení ZDE.

Co můžete např. využít aktuálně:


Spolupráce v oblasti přesné výroby: Švýcarská společnost, která působí v oblasti speciálních pružin (tlačných, tažných, torzních, tvarových) a své aktivity rozšířila i o vývoj mikropružin a mikrosoučástek s vysokou přidanou hodnotou na bázi drátu nebo pásku, hledá v ČR partnery, s nimiž by mohla rozvíjet obchodní spolupráci v oblastech zdravotnictví, hodinářství, konektivity, letectví a obrany či elektromechaniky a mikromechaniky. Více ZDE.


Posílíme Váš exportní potenciál: RHK Brno chce přispět k zvýšení exportních schopností místních firem a usnadnit vám vstup na zahraniční trhy. Vhodní zájemci nyní mohou díky podpoře Jihomoravského kraje v rámci projektu „Centrum mezinárodního obchodu“ využít finanční nástroj v podobě jednorázové dotace (exportní voucher pokrývá 75 % ceny zakázky, a to až do výše 75.000 Kč) na služby, které povedou k posílení Vaší konkurenceschopnosti, a to zejména tím, že napomůžou při Vaší internacionalizaci. Přihlášky se přijímají do 25. února 2024. Více ZDE.


333 značek na jarních veletrzích módy v Brně: Letošní jarní veletrhy módy STYL a KABO se konají 16.–18. února 2024 a těší se velkému zájmu. Přihlášeno je 152 firem, řada z nich zde má svoji premiéru. Nových vystavovatelů je 20 napříč sortimentem oděvů, obuvi i módních doplňků.  Společně se stávajícími vystavovateli budou návštěvníkům prezentovat celkem 333 módních značek! Vedle českých firem a výrobců budou zastoupeny také zahraniční značky, například německé, slovenské, polské, řecké nebo italské. Více ZDE.


Jak se prosadit na trzích Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů: Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s RHK Brno vás zvou 19. února 2024 na brněnský seminář o aktuálních příležitostech pro české podnikatele na těchto dvou blízkovýchodních trzích. Více ZDE.


Meeting Point CzechTrade 2024: Diskutujte 27.–28. února 2024 v Praze o perspektivách vašeho podnikání s řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade. Dají vám zpětnou vazbu, zda váš výrobek nebo služba může na konkrétním trhu uspět a navrhnou individuální řešení. Svoje exportní aktivity můžete rozšířit až do 60 zemí. Více ZDE.


Pozvánka na biotechnologickou misi do Švédska: Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu ve spolupráci s agenturou CzechInvest připravuje inspirační biotechnologickou misi do Švédska, která se bude konat 23.–25. dubna 2024 v rámci projektu na podporu ekonomické a vědecké diplomacie. Přihlášky se přijímají do 23. února. Více ZDE.


Podnikatelská mise do USA a Kanady: Svaz průmyslu a dopravy ČR nabízí možnost účasti v podnikatelské misi při příležitosti pracovní návštěvy ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely do USA a Kanady v termínu 28. dubna až 4. května 2024. Je primárně zaměřena na start-upy, scale-upy a inovativní firmy z oblasti ICT a technologických řešení, dále smart manufacturing a bio/health tech. V rámci programu navštíví delegace Boston (Massachusetts, USA), Toronto (Ontario, Kanada), Chicago (Illinois, USA) a Seattle. Přihlášky se přijímají do 29. února. Více ZDE.


Česko-turecká konference o rozhodčím řízení a ochraně investic & Podnikatelské a investiční fórum v Istanbulu: Ve dnech 7.–8. března 2024 se v Konferenčním centru Obchodní komory v Istanbulu uskuteční obchodní fórum s platformou pro setkání B2B mezi individuálními podnikateli a současně paralelně konference o obchodním právu, rozhodčím řízení, prosazování nároků ve vzájemném obchodním styku a o podpoře a ochraně investic v České republice a v Turecku. Více ZDE.


I nadále Vám pak můžeme nabídnout celou řadu zajímavých bezplatných akcí, ke kterým se lze připojit přes internet v pohodlí Vaší kanceláře/domova: exportní webináře nebo online B2B jednání s potenciálními zahraničními partnery. Více ZDE.


V případě dotazů či zájmu o využití komorových služeb pro exportéry nás neváhejte kontaktovat: O. Hrdlička, tel: 532 194 918, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  generali logo  logo-komora   verygoodies    ndb logo
logo DevelopmentAid main large size