logo smes4future

Soutěž malých a středních podniků

Regionální hospodářská komora Brno sestavila pořadí 10 nejúspěšnějších malých a středních podniků z Jihomoravského kraje. Vítězem prvního ročníku soutěže SMEs4FUTURE se stala Auto Fit, spol. s r. o., která se specializuje na distribuci laků do autoopravárenství a průmyslové výroby. Nominované firmy byly hodnoceny ze čtyř hledisek, které odrážejí současné i budoucí výzvy v oblasti podnikání.

Slavnostní vyhlášení se odehrálo ve čtvrtek 30. listopadu v Brně v divadle Reduta a vítězným společnostem předali ceny primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková, náměstek hejtmana Jan Zámečník a viceprezident Hospodářské komory České republiky a předseda představenstva Krajské hospodářské komory jižní Moravy Michal Štefl.

Reduta 2023 11 30 0130

Cílem 1. ročníku soutěže SMEs4FUTURE, která je realizována za finanční podpory Jihomoravského kraje, bylo zjistit připravenost regionálních firem na budoucí vývoj trhu. Soutěž se skládala z několika fází. Po dubnovém vyhlášení se do SMEs4FUTURE mohly přihlásit podniky splňující základní nominační podmínky.

„Do soutěže bylo nominováno celkem 210 malých a středních firem se sídlem nebo provozovnou na jižní Moravě. Soutěž SMEs4FUTURE je určena pro podniky s méně než 250 zaměstnanci, s příjmy do 50 milionů eur a majetkem do 43 milionů eur,“ vysvětluje Čeněk Absolon, ředitel Regionální hospodářské komory Brno. „Název soutěže SMEs4FUTURE reflektuje to, jaké firmy hledáme a jaké chceme v našem regionu mít. Hledáme malé a střední podniky, které jsou připraveny na budoucnost a obstojí v turbulentních časech. Cílem bylo zhodnotit čtyři aspekty podnikání, které prokážou připravenost podniku na budoucí výzvy trhu,“ dodává Absolon.

Do dalšího kola postoupily ty společnosti, které ve veřejném hlasování obdržely alespoň 1 hlas. Tyto podniky byly následně hodnoceny ve čtyřech oblastech – ekonomickém řízení a kondici podniku, míře digitalizace, úrovni informační a kybernetické bezpečnosti a ekologické udržitelnosti. Deset nejlépe hodnocených společností následně navštívili hodnotitelé, kteří detailně posoudili aktuální situaci firem.

10 oceněných firem

Po sečtení bodů ze všech okruhů sestavila Regionální hospodářská komora Brno žebříček 10 nejúspěšnějších jihomoravských podniků. Vítězem 1. ročníku soutěže se stala firma Auto Fit, spol. s r. o. Společnost se sídlem v Brně dodává od roku 1992 komplexní vybavení a servis pro lakovny. Poskytuje projekční, servisní a školicí činnost a zároveň zajišťuje rekvalifikace v oboru autolakýrník. Auto Fit spolupracuje s výrobci automobilů, jako jsou Škoda, Mercedes, Toyota nebo Porsche.

Reduta 2023 11 30 012 Reduta 2023 11 30 011

Druhé místo obsadila firma EPRIN, spol. s r. o., která od roku 1992 působí jako systémový integrátor v oblasti automatizace, digitalizace a robotizace. Třetím nejúspěšnějším podnikem se stala akciová společnost EMKO Case, a. s., zaměřená na vývoj a výrobu počítačových skříní.

Reduta 2023 11 30 008 Reduta 2023 11 30 005

Všech 10 nejlepších podniků získalo hloubkové hodnocení od externích hodnotitelů, kteří společnostem poskytli důležitá implementační doporučení k dalšímu rozvoji. Zapojení soutěžící dostali díky SMEs4FUTURE zpětnou vazbu týkající se konkurenceschopnosti a postavení na trhu. Přehled slabých a silných stránek umožní firmám zlepšit se v důležitých oblastech podnikání.

„Z výsledků soutěže vyplynulo, že ekonomicky úspěšné podniky rozvíjejí oblasti klíčové pro budoucí konkurenceschopnost a investice do digitalizace, automatizace, environmentální udržitelnosti a kyberbezpečnosti u nich jdou ruku v ruce s ekonomickým výkonem. Největší mezery byly u podniků zjištěny v oblasti ekologie a environmentální udržitelnosti,“ popisuje Čeněk Absolon.

Vyhlášení soutěže se odehrálo ve čtvrtek 30. listopadu v budově Národního divadla Brno Reduta. Slavnostního večera se zúčastnili jak zástupci podnikatelské veřejnosti, tak i politické reprezentace Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

Soutěž SMEs4FUTURE navazuje na patnáctiletou tradici soutěže TOP MSP, prostřednictvím které hodnotila Regionální hospodářská komora Brno ekonomickou stabilitu malých a středních jihomoravských firem. Oproti původní soutěži hodnotí SMEs4FUTURE více aspektů podnikání, které ovlivňují konkurenceschopnost a budoucí vývoj společností.

10 oceněných společností v soutěži SMEs4FUTURE

Pořadí   Firma
1.   Auto Fit, spol. s r. o.
2.   EPRIN, spol. s r. o.
3.   EMKO Case, a. s.
4.   HUTIRA, s. r. o.
5.   PEaPE METAL, s. r. o.
6.   PRAMOS, a. s.
7.   ASIO NEW, spol. s r. o.
8.   REGUTEC, a. s.
9.   IN-EKO TEAM, s. r. o.
10.   81 klima, a. s.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  generali logo  logo-komora   verygoodies    ndb logo
logo DevelopmentAid main large size