Přestože téma sucha vytlačily poslední dobou jiná ožehavá témata, tak sucho nezmizelo. Recyklace vod je jedním z řešení nedostatku vody. Právě o recyklaci vod naše členská firma ASIO TECH spol. s r.o. zorganizovala podzimní semináře, jejichž záznam je k dispozici níže.

Co můžete očekávat? Příklady realizovaných akcí z Evropy, ze světa, a i již i od nás, aktuální výsledky projektů a přehled odzkoušených technologií, novinky z legislativy a přednášející s novými pohledy.

Na panelovou diskusi, která uvede do tématu a poslouží jako rozcestník, navazují jednotlivé příspěvky, které půjdou více do hloubky.

Úvodní panelová diskuse k problematice recyklace vody
Prof. Wanner přinese informace z realizací v zahraničí a posunů v Evropské legislativě, RNDr. Bittner se rozdělí i o poznatky ze svého pobytu na universitě v USA a zhodnotí projekt OCTAGON na recyklaci komunálních vod z pohledu rizik, Ing. Srb zmíní další projekty z pohledu nákladů a uhlíkové stopy, Ing. Holba otevře otázku recyklace uhlíku a nutrientů v zemědělství, Ing. Plotěný doplní informace o legislativě v České republice a Ing. Šubrt uvede první projekty s recyklací bazénových a průmyslových vod.

Navazují přednášky:

Vedle těchto příspěvků doporučuje profesor Wanner ještě další zajímavý zdroj k problematice cirkulární ekonomie a vody: Smart Solutions for Wastewater: Road-mapping the Transition to Circular Economy

Zpracovali: Karel Plotěný, Michal Plotěný, ASIO TECH, spol. s r.o., Lenka Votavová, RHK Brno
Brno, 28. 11. 2022

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora   verygoodies    ndb logo generali logo
logo DevelopmentAid main large size