Regionální hospodářská komora Brno (RHK Brno) rozšířila od začátku letošního roku své řady o 27 nových firem. Celkově tak sdružuje 435 podniků. Slavnostní pasování nových členů bylo součástí podnikatelského setkání s názvem Restartujte své podnikání, které se uskutečnilo ve čtvrtek 11. června. K němu patřil i workshop s bývalým eurokomisařem Pavlem Teličkou či podnikatelská seznamka. Pasování se zúčastnil rovněž náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Vitula.

Akce s názvem Restartujte své podnikání se na půdě RHK Brno uskutečnila ve čtvrtek 11. června. „Vzhledem k ústupu pandemie nemoci COVID-19 bylo na čase dát regionálním podnikatelům a firmám možnost oprášit ty staré a navázat nové kontakty. Řada firem napříč všemi odvětvími pocítila dopady bezpečnostních opatření minulých týdnů, podnikatelská setkání považujeme za možnost, která může pomoci jejich byznys v následujících nelehkých měsících zase nakopnout,“ uvedl ředitel RHK Brno Čeněk Absolon.

Dopolední setkání zahájil náměstek jihomoravského hejtmana Jan Vitula, který je zodpovědný za oblast regionálního rozvoje. Ten přítomné podnikatele a zástupce firem seznámil s aktuální situací v Jihomoravském kraji ve spojitosti s pandemií nemoci COVID-19. „Spolupráce kraje a brněnské komory je dlouhodobě příkladná, k dnešnímu dni je za námi již několik úspěšných projektů a věřím, že další budou následovat, v současné situaci, kdy je v souvislosti s následky COVIDu budoucí výhled velmi nezřejmý, je takováto kvalitně fungující spolupráce velmi důležitá," pochválil náměstek.

Po jeho příspěvku následoval workshop s Pavlem Teličkou. „Diskuse s bývalým eurokomisařem, místopředsedou Evropského parlamentu a zakladatelem hnutí Hlas se také dotýkala problematiky eura,“ doplnil Čeněk Absolon.

Zlatým hřebem červnového setkání se pak stalo slavnostní pasování nových členů Regionální hospodářské komory Brno. Těch od začátku roku přibylo celkem 27 a jejich konečný počet se tak zastavil na čísle 435. Nad hranicí čtyř set členů se přitom RHK Brno pohybuje dlouhodobě, obrat v ní sdružených subjektů pak atakuje hranici 200 miliard korun.

„Komora roste pravidelně, přičemž v posledních letech je trendem, že se naše řady rozšiřují o podnikatele a firmy napříč celým trhem. Jsme rádi, že letos se naše řady rozšířily jak o výrobní podniky, tak i firmy z oblasti práva, IT či reklamy a médií. Tato pestrost umožňuje našim členům nacházet přesně takové partnery, které pro svůj byznys potřebují,“ řekl ředitel RHK Brno.

Řady RHK Brno se tak nyní rozšířily například o společnost AWEC Aluminium Products, která se soustředí na výrobu pro automotive a další segmenty, Beckhoff Automation, která vyvíjí automatizační systémy, blockchainový start-up Tatum či výrobce pryžových povrchů Regutec.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  logo-komora   verygoodies    ndb logo generali logo
logo DevelopmentAid main large size