Zástupci firem a univerzit z našeho regionu (Binex s.r.o., CyberSecurity Hub, z. ú., Centrum pro transfer technologií Masarykovy univerzity, Fakulta informatiky Masarykovy univerzity, GROUNDCOM.SPACE s.r.o., Icontio Ltd., organizační složka, Strojírenský zkušební ústav, s.p., Technologický Park Brno, a.s. a Premeva Services s.r.o.) byli součástí podnikatelské delegace organizované Svazem průmyslu a dopravy ČR a Česko-taiwanskou obchodní komorou s podporou RHK Brno, která ve dnech 21.–30. března 2023 doprovodila předsedkyni Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markétu Pekarovou Adamovou na Tchaj-wan a do Korejské republiky

V rámci programu v Soulu a Pusanu proběhlo např. podnikatelské fórum a B2B jednání s korejskými firmami či setkání s vedením významných sdružení firem a organizací zaměřených na podporu obchodu jako Korea Employers Federation nebo Korejská asociace importérů KOIMA.

Během návštěvy Tchaj-wanu se pak v Tchaj-peji uskutečnilo 18. zasedání Česko-tchajwanské podnikatelské rady pro ekonomickou spolupráci, slavnostní otevření Česko-tchajwanského centra, B2B jednání s tchajwanskými firmami a skupinové prohlídky dle sektorů zúčastněných firem. Účastníci také mohli navštívit veletrh „Smart City Summit & Expo“ se zaměřením na oblast chytrého zdravotnictví, umělou inteligenci, chytrého vzdělávání či zelené energie a cirkulární ekonomiky.

V Soulu zároveň ředitel Strojírenského zkušebního ústavu uzavřel memorandum o porozumění s KGS (Korea Gas Safety Corporation) - jejich korejským partnerem. Jedná se o důležitý milník pro další prohloubení vzájemné spolupráce. V Tchaj-peji pak MoU týkající se e-zdravotnických technologií podepsala brněnská firma Icontio a TaiDoc Technology Corporation. Mají společně zájem o zlepšení zdravotní péče ve svých regionech s využitím nejnovějších a originálních řešení. Partneři se dohodli na úzké spolupráci a vzájemné podpoře v otázkách společného zájmu ve výzkumu a vývoji technologií a řešení v oblasti telemedicíny a sociálních služeb nebo péče o osoby se speciálními potřebami včetně seniorů.

Tato obchodní mise byla realizována za finanční podpory statutárního města Brna v rámci projektu „Centrum mezinárodního obchodu“.

Zdroj foto: RHK Brno a Martin Svoboda

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  generali logo  logo-komora   verygoodies    ndb logo
logo DevelopmentAid main large size