Aktuálně můžete využít řadu zajímavých událostí, ke kterým se lze připojit přes internet v pohodlí Vaší kanceláře či domova: exportní webináře nebo online B2B jednání s potenciálními novými partnery ze zahraničí.

Jde např. o virtuální networkingové akce a platformy našich komorových partnerů s možností předem připravených 1:1 jednání:

Tímto způsobem získáte možnost a prostor setkat se on-line s dalšími registrovanými účastníky z celého světa (firmy, univerzity / R&D instituce, klastry apod.)


O Japonsku: Využijte nabídku bezplatných webinářů EU-Japan Centre for Industrial Cooperation, prostřednictvím kterých získáte praktické informace ohledně vstupu na japonský trh. Více ZDE.


EU-Japan Green Transition matchmaking event 2024: Ve spolupráci s mnoha stakeholdery v Evropě a Japonsku pořádá EU-JAPAN CENTRE for Industrial Cooperation již třetím rokem matchmakingovou akci, určenou podnikům i výzkumným organizacím z Japonska a EU, které mají zájem o navázání obchodních partnerství přispívajících k nízkouhlíkové společnosti. Tato platforma nabízí mj. příležitosti pro online setkání ve dnech 15. - 22. února a návazně do konce března. Více ZDE.


Smart Mobility & Logistics challenges in Flanders: Belgické velvyslanectví v ČR ve spolupráci se StartUp Flanders vás zve 6. března na jedinečnou událost – webinář zaměřený na téma „Chytrá mobilita & logistické výzvy ve Flandrech“. Poprvé mají startupy a scaleupy ze střední a východní Evropy příležitost ponořit se do dynamického vlámského ekosystému a otevřít možnosti pro vývoj špičkových produktů a služeb v logistickém průmyslu včetně možnosti virtuálních 1:1 schůzek. Více ZDE.


Vodíkové hospodářství a obchodní a investiční příležitosti na NIZOZEMSKÉM trhu: Nizozemsko se řadí mezi státy, které aktivně podporují produkci a rozvoj vodíkových technologií. V zemi probíhá výstavba nových vodíkových infrastruktur, včetně vodíkových potrubí a přístavních terminálů. Cílem online semináře CzechTrade je seznámit 7. března 2024 české firmy s aktuální situací v oblasti vodíkového hospodářství v Nizozemsku a poskytnout jim informace o možnostech zapojení se do této dynamické platformy. Více ZDE.


Možnosti expanze na RAKOUSKÝ trh: Aktuální zpravodajství, sdilení best a bad practise, praktický pohled na export a mnoho dalších přínosných informací  pro české firmy vám 12. března na webináři představí ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vídni, Julie Havlová. Více ZDE.


Elektronické podepisování prakticky: Nejste si jisti, jaký je rozdíl mezi prostým, zaručeným a kvalifikovaným elektronickým podpisem? Chcete vědět, jaké podpisy používat při přeshraničním styku a jakou záruku vám dávají služby typu DocuSign? A proč si neposílat naskenované podepsané smlouvy? V rámci této online přednášky se 13. března 2024 dozvíte, jak podepisovat smlouvy na dálku v tuzemsku i v zahraničí. Více ZDE.


Expanze vašeho businessu do zemí CEE a DACH: V rámci webináře, který 14. března 2024 pořádá Česko-německá obchodní a průmyslová komora se dozvíte, jak přistoupit k expanzi vašeho businessu, ať už se chystáte na západ, východ, do Evropy či zámoří. Její členská firma Proficio vám nastíní jednotlivé kroky, na co si dát pozor a co nepodcenit a představí je na konkrétních příkladech úspěšných podniků. Více ZDE.


Japanese Food and Beverage Days: Evropští nákupčí se zájmem o japonské potraviny a nápoje mohou vyžít pohodlnou virtuální platformu s přehledným seznamem japonských dodavatelů potravin a nápojů a evropských dovozců a nákupčích, v níž lze vyhledávat a domluvit si společné 1:1 schůzky v termínu 18.–22. března 2024. Více ZDE.


Online expanze na NĚMECKÝ trh: Jak na online prodej a marketing v Německu: Cílem webináře CzechTrade, který proběhne 19. března 2024, je získání teoretických i praktických znalostí o německém e-commerce a představení praktických zkušeností a nástrojů pro oslovováním německých zákazníků. Více ZDE.


TEKTiTE 2024 - Digital Economy: Naši partneři ze společnosti DeltaTech-Korea Ltd. připravují 26. - 29. března virtuální networkingovou akci s tématem "Digitální ekonomika". Bude se týkat čtyř hlavních průmyslových odvětví - digitální zdravotnictví, EduTech, chytrá výroba a chytrá domácnost / město / farma, s cílem propojit zájemce o inovace, poskytovatele řešení, zprostředkovatele či investory a vytvořit mezi sebou technologické a obchodní příležitosti. Více ZDE.


Smart & Technical Textiles 2024: Matchmaking Sessions and Expert Talks: U příležitosti předního mezinárodního veletrhu technických textilií a netkaných textilií TechTextil, který se koná 23. - 26. dubna ve Frankfurtu nad Mohanem, pořádá síť Enterprise Europe Network kooperační akci pro firmy, výzkumné instituce a všechny zúčastněné strany, které chtějí prozkoumat společné projekty, technickou spolupráci nebo nové obchodní kontakty s partnery z Evropy i celého světa. Zájemci se mohou na tuto bezplatnou akci registrovat do konce dubna 2024 a vybrat si zajímavé účastníky pro dvoustranná jednání. Tato setkání lze předem domluvit prostřednictvím webové platformy b2match buď virtuálně (do konce května) nebo přímo na místě. Více ZDE.


Ministerstvo zahraničních věcí ČR pro Vás pak rovněž připravuje webináře o příležitostech pro české firmy a individuální konzultace s ekonomickými diplomaty. V jejich rámci Vám zprostředkují informace o konkrétních obchodních příležitostech, perspektivních oborech podnikání či kultuře obchodního jednání. Doporučujeme je proto využít jako základ pro podrobnější znalost podnikatelského prostředí a příležitostí zprostředkované zástupcem České republiky v místě, jehož úkolem je pomoci českým firmám v expanzi na daný trh.

Nadcházející webináře a konzultace MZV:

---


V případě dotazů či zájmu o bližší informace nás neváhejte kontaktovat: O. Hrdlička, tel: 532 194 918, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zůstaňte v kontaktu

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Vaše soukromí je pro nás důležité. Jestliže se chcete dozvědět více o našich zásadách při ochraně osobních údajů, přečtěte si zde.

Generální partner:

DRFG Investiční skupina logo2018              czech fund

Naši partneři

logo brno3 logotyp jihomoravsky  generali logo  logo-komora   verygoodies    ndb logo
logo DevelopmentAid main large size